Divisional Structure 2017/18

  DIVISION 1        DIVISION 2   
1 Crusaders A  Wednesday    1 Carshalton LTC A  Monday 
2 Eldon A  Thursday    2 Eldon B  Thursday 
3 Rosehill A  Wednesday    3 Ballards B  Monday 
4 No Team      4 Rosehill B  Tuesday 
5 Graham Spicer  Monday    5 Crusaders C  Wednesday
6 Crusaders B  Monday    6 No Team   
7 Ballards A  Monday    7 Rosehill C  Wednesday
             
  DIVISION 3        DIVISION 4   
1 Woodmansterne A  Monday    1 Rosehill F  Tuesday 
2 Carshalton LTC B  WITHDRAWN   2 Rosehill E  Wednesday
3 Crusaders D  Tuesday    3 Woodmansterne B  Monday 
4 No Team      4 Woodmansterne C  Monday 
5 Carshalton LTC C  Monday    5 Rosehill G  Tuesday 
6 Carshalton LTC D  Wednesday    6 Crusaders E  Tuesday 
7 Rosehill D  Tuesday    7 Crusaders F  Tuesday 
             

 Note: Carshalton LTC B have withdrawn from division 3

 

 

KNOCK OUT CUP  
   
Monday 11th September

Ballards B v Crusaders C
CLTC A v Crusaders B

Tuesday 12th September Rosehill F v Rosehill B
Rosehill G v Rosehill A
Wednesday 13th September Rosehill C v Crusaders D
Byes:  All remaining 11 teams have 1st round byes.
   
Matches to be played on dates scheduled unless otherwise mutually agreed
   
HANDICAP CUP  
Round 1  
Monday 13th November  Woodmansterne C v Eldon A
Tuesday 14th November Rosehill B v Rosehill C
Crusaders D v Crusaders B
Wednesday 15th November CLTC D v Crusaders F
Rosehill E v Woodmansterne A
Crusaders A v Woodmansterne B
   
Byes:  All other 10 Teams have Byes in 1st round.
   
Matches to be played on dates scheduled unless otherwise mutually agreed.
The Cup Finals will be played between 7th May 2018 and 17th May 2018.
 
 

FIXTURE LIST - 2017/18

In every case the first number represents the HOME team. Matches are played on the Home Nights as stated under the divisional list of clubs
ALL MATCHES MUST BE COMPLETED BY 11th May 2018

 

11 September 2017    Knockout Cup Round 1   
18 September 2017 1 v 2  7 v 3  6 v 4
25 September 2017 3 v 1  4 v 7  5 v 6
02 October 2017 1 v 4  2 v 3  7 v 5
09 October 2017 5 v 1  4 v 2  6 v 7
16 October 2017   Knockout Cup Round 2   
23 October 2017 1 v 6  2 v 5  3 v 4
30 October 2017 7 v 1  6 v 2  5 v 3
06 November 2017 2 v 7  3 v 6  4 v 5
13 November 2017   Handicap Cup Round 1   
20 November 2017 2 v 1  3 v 7  4 v 6
27 November 2017 1 v 3  6 v 5  7 v 4
04 December 2017 4 v 1  3 v 2  5 v 7
11 December 2017   Handicap Cup Round 2   
18 December 2017   Christmas Break   
25 December 2017    
08 January 2018 1 v 5  2 v 4  7 v 6
15 January 2018 6 v 1  5 v 2  4 v 3
22 January 2018 1 v 7  2 v 6  3 v 5
29 January 2018 7 v 2  6 v 3  5 v 4
05 February 2018   Knockout Cup Quarter Finals   
12 February 2018 1 v 2  7 v 3  6 v 4
19 February 2018 3 v 1  4 v 7  5 v 6
26 February 2018 1 v 4  2 v 3  7 v 5
04 March 2018   Closed Championships  
09 March 2018   Junior Championships Rosehill   
12 March 2018   Handicap Cup Quarter Finals   
19 March 2018 5 v 1  4 v 2  6 v 7
26 March 2018 1 v 6  2 v 5  3 v 4
02 April 2018   Easter   
09 April 20178  7 v1  6 v 2  5 v 3
16 April 2018 2 v 7  3 v 6  4 v 5
23 April 2018   Semi Finals for both Cup Competitions   
30 April 2018    

 

Matches commence at 7.30. Where junior players are involved this is especially important and, for those matches, if an earlier start is possible that is appreciated.

The Annual General Meeting and Presentation of Awards for 2017/18 will be held at Crusaders Hall on Wednesday 27th June 2018 at 7:30pm.