Divisional Structure 2019/20

DIVISION 1   DIVISION 2
1 Crusaders A Monday   1 Rosehill B Tuesday
2 Eldon A Thursday   2 Eldon B Thursday
3 Rosehill A Wednesday   3 Crusaders C Wednesday
4 Crusaders B Monday   4 No Team  
5 Graham Spicer A Thursday   5 Rosehill C Tuesday
6 St Pauls Thursday   6 Carshalton A Monday
7 Ballards Croydon A Monday   7 Graham Spicer B Monday
DIVISION 3   DIVISION 4
1 Crusaders D Tuesday   1 Crusaders E Tuesday
2 Rosehill D Tuesday   2 Carshalton C Wednesday
3 Carshalton B Monday   3 Woodmansterne B Monday
4 Ballards Croydon B Monday   4 No Team  
5 No Team     5 Rosehill E Tuesday
6 Eldon C Thursday   6 Rosehill F Wednesday
7 Woodmansterne A Monday   7 No Team  

 

KNOCK OUT CUP Round 1 
Week commencing Monday 9th September 2019
 
Tuesday 10th September  Crusaders D v Crusaders C
Monday 9th September   CLTC A v Woodmansterne A
   
        
All other teams entered have byes      
        
HANDICAP CUP Round 1
Week commencing Monday 11th November 2019
 
Monday 11th November CLTC B v Eldon C 
Tuesday 12th November  Rosehill C v Eldon B  
Monday 11th November Ballards Croydon B v Crusaders A 
Thursday 14th November  Eldon A v CLTC C  
Wednesday 13th November Rosehill A v Crusaders B 
     

All other teams entered have byes      

All matches to be played on scheduled home night unless otherwise mutually agreed between the teams and with the relevant cup secretary involved.

The Cup Finals will be played between 27th April 2020 and 8th May 2020.

 
FIXTURE LIST - 2019/20
In every case the first number represents the HOME team. Matches are played on the Home Nights as stated under the Divisional Team Structure on Page 4 of handbook.
ALL MATCHES MUST BE COMPLETED BY 8th May 2020
09 September 2019Knockout Cup Round 1
16 September 20191 v 27 v 36 v 4
23 September 20193 v 14 v 75 v 6
30 September 20191 v 42 v 37 v 5
07 October 20195 v 14 v 26 v 7
14 October 2019Knockout Cup Round 2
21 October 20191 v 62 v 53 v 4
28 October 20197 v 16 v 25 v 3
04 November 20192 v 73 v 64 v 5
11 November 2019Handicap Cup Round 1
18 November 20192 v 13 v 74 v 6
25 November 20191 v 36 v 57 v 4
02 December 20194 v 13 v 25 v 7
9 December 2019Handicap Cup Round 2
16 December 2019Christmas and New Year Break
23/30 December 2019
06 January 20201 v 52 v 47 v 6
13 January 20206 v 15 v 24 v 3
20 January 20201 v 72 v 63 v 5
27 January 20207 v 26 v 35 v 4
03 February 2020Knockout Cup Quarter Finals
10 February 20201 v 27 v 36 v 4
17 February 20203 v 14 v 75 v 6
24 February 20201 v 42 v 37 v 5
01 March 2020Closed Championships Graham Spicer
02 March 2020Free week for any rearranged games to be played
9 March 2020Handicap Cup Quarter Finals
13 March 2020Junior Championships at Rosehill
16 March 20205 v 14 v 26 v 7
23 March 20201 v 62 v 53 v 4
30 March 20207 v16 v 25 v 3
06 April 20202 v 73 v 64 v 5
13 April 2020Easter Week
20 April 2020Three weeks for both Cup finals to be played and any remaining league matches before Season End on 8th May 2019
27 April 2020
04 May 2020
NB Matches commence at 7.30. Where junior players are involved, this is particularly important and an even earlier start is appreciated, if possible. The Annual General Meeting and Presentation of Awards for 2019/20 will be held at Crusaders Hall on Wednesday 24th June 2020 at 7.30pm

Download a SDTTL League Matchcard

Download a SDTTL Knockout Cup Matchcard

Download a SDTTL Handicap Cup Matchcard